موجودی اولیه‌ی شیائومی می 10 در عرض یک دقیقه تمام شد

دسته بندی ها :
موجودی اولیه‌ی شیائومی می 10 در عرض یک دقیقه تمام شد

دیروز گوشی بسیار مورد انتظار شیائومی می 10 نخستین عرضه‌ی خود را تجربه کرد اما به دلیل استقبال بسیار خوب طرفداران، این عرضه تنها یک دقیقه به طول انجامید.

دیروز نخستین گوشی هوشمند جهان با تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۶۵ با نام شیائومی می ۱۰ به‌طور رسمی عرضه شد. طبق آمار رسمی منتشر شده توسط شیائومی، کل موجودی این پرچم‌دار جدید در عرض تنها یک دقیقه به فروش رفت. مجموع درآمد حاصل شده از این فروش ۲۰۰ میلیون یوآن (۲۸/۶۵ میلیون دلار) بوده است. با این حساب احتمالا در دور اول فروش این گوشی شیائومی، ۴۲ هزار الی ۵۰ هزار واحد موجود بوده‌اند.

شیائومی می ۱۰ پرو نیز قرار است در روز ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن) عرضه شود. باتوجه به استقابل عالی از نسخه‌ی معمولی انتظار می‌رود نسخه‌ی پرو نیز با استقبال مشابهی از سوی کاربران مواجه شود.

لی جون (Lei Jun)، مدیرعامل شیائومی، دیروز در مصاحبه‌ای اعلام کرد: «برنامه‌ریزی جهت عرضه‌ی این گوشی‌ها از یک ماه پیش و با دقت انجام شده و موجودی محصول در هنگام عرضه کافی بوده است؛ اما باتوجه به تأخیر در بازگشایی کارخانه‌ها در ماه فوریه به‌علت بحران ویروس کرونا، طی یک تا دو هفته‌ی آینده با کمبودهایی مواجه خواهیم بود.»

این روزها رقابت در بازار گوشی‌های هوشمند بسیار تنگاتنگ است؛ به همین خاطر کوچک‌ترین اخلال در فرایند تولید می‌تواند مشکلات بزرگی رقم بزند. البته شیوع ویروس مرگبار کرونا نه فقط شیائومی بلکه نام‌های بزرگ دیگری مثل اپل، سامسونگ و هواوی را هم با مشکل مواجه کرده است.

مدیرعامل شیائومی در کنفرانس مطبوعاتی عرضه‌ی می ۱۰ اظهار داشت که هدف اصلی شیائومی با این دو گوشی جدید، شکستن محدودیت‌های قیمتی برای کاربران و ارائه‌ی بهترین تجربه ممکن برای آنان بوده است. همچنین به‌گفته‌ی او شیائومی قصد دارد با پرچم‌داران جدید خود کل بازار گوشی‌های بالارده را تحت تأثیر قرار دهد.

برچسب ها :

نظرات شما